Investavimas visiems – 1y.lt

Investavimas į kriptovaliutas

Kas yra investavimas į kriptovaliutas? Čia pateikiami svarbiausi patarimai nuo ko ir kaip pradėti investuoti į kriprovaliutas. Populiariausios kriptovaliutos - į kokias crypto verta investuoti. Bitcoin -  ar investavimas į bitkoinus dar turi potencialo? Kada ir kaip pirkti kripto valiutas, bei kaip iš jų galima uždirbti?

etoro investavimas

eToro investavimas į akcijas

 • Galimybė kopijuoti geriausių investuotojų veiksmus realiu laiku.
 • eToro yra laikoma viena patikimiausių bei geriausiai įsitvirtinusių platformų.
 • Intuityvus platformos išdėstymas, lengva naudotis.
 • eToro siūlo vienus pažangiausių rinkos sekimo bei analizės įrankių tarp konkurentų.
 • Daugybė investavimo pasirinkimų: Akcijos, ETF, forex, indeksai, žaliavos, crypto.
 • Minimalus pirmas įnešimas yra 200€
kaip investuoti į kriptovaliutas

Kriptomat investavimas

 • Daugiau nei 340 kriptovaliutų.
 • Ypatingai maži bei skaidrūs mokesčiai.
 • Platforma lengva naudotis pradedantiesiems.
 • Kriptomat turi integruotą kripto piniginę.
 • Galimybė įsigyti kriptovaliutų su kreditine kortele.
 • Minimalus pirmas įnešimas yra tik 35€

Užsiregistruokite per žemiau pateiktą nuorodą, nusipirkite kripto už 100€, neparduokite jos 30 dienų ir gausite 10€ premiją.

bitcoin investavimas

Binance investavimas

 • Labai gausus investavimo priemonių pasirinkimas.
 • Vieni mažiausių mokesčių rinkoje.
 • Itin daug įvairių kriptovaliutų.
 • Yra galimybė prekiauti NFT
 • Daugiausiai sandorių per dieną fiksuojanti keitykla
 • Minimalus pirmas įnešimas yra tik 15€

Investavimas į crypto

Investavimas į crypto (kriptovaliutas) yra vienas iš naujausių ir sparčiausiai augančių investavimo būdų pasaulyje. Šis straipsnis yra skirtas pradedantiesiems, norintiems suprasti, kaip investuoti į kriptovaliutas ir kaip tai gali būti pelninga ilgalaikiame laikotarpyje. Jos įgauna populiarumą dėl savo saugumo, anonimiškumo ir decentralizuotumo.

Pastaraisiais metais investavimas į kriptovaliutas tampa vis populiaresnis, nes vis daugiau žmonių susidomi galimybe gauti didelę grąžą. Kriptovaliutos, tokios kaip bitkoinas ir eteris, yra skaitmeninės valiutos, veikiančios decentralizuotame tinkle, vadinamame blokų grandine (blockchain). Investavimo į kriptovaliutas patrauklumą lemia didelio pelno potencialas, nes praeityje šis turtas sparčiai brango. Tačiau investuotojams svarbu suprasti su tuo susijusią riziką prieš žengiant į šią nepastovią rinką.

Vienas iš pagrindinių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti investuojant į kriptovaliutas, yra rinkos nepastovumas. Kriptovaliutų kainos gali būti labai nepastovios, o dideli svyravimai įvyksta per kelias valandas ar net minutes. Dėl tokio nepastovumo investuotojai, kurie sugeba teisingai planuoti sandorius, gali gauti didelį pelną, tačiau taip pat gali patirti ir didelių nuostolių. Todėl investuotojai turi būti pasirengę atlaikyti pakilimus ir nuosmukius, kurie susiję su investavimu šioje srityje.

Kitas svarbus aspektas investuojant į kriptovaliutas yra reguliavimo aplinka. Kriptovaliutos vis dar yra palyginti nauja turto klasė, todėl viso pasaulio vyriausybės vis dar sprendžia, kaip jas reguliuoti. Šis aiškaus reguliavimo trūkumas gali lemti netikrumą ir nenuspėjamumą rinkoje. Investuotojai turėtų nuolat informuoti apie bet kokius reguliavimo pokyčius, kurie gali turėti įtakos kriptovaliutų vertei ir naudojimui.

Be to, prieš investuodami į bet kurią konkrečią kriptovaliutą, investuotojai turi atlikti išsamius tyrimus. Yra tūkstančiai skirtingų kriptovaliutų, kurių kiekviena pasižymi savitomis savybėmis ir galimais naudojimo atvejais. Norint priimti pagrįstus investicinius sprendimus, labai svarbu suprasti konkrečios kriptovaliutos technologiją, taip pat jos rinkos dinamiką ir galimą riziką.

bitcoin investavimas

Kas yra kriptovaliutos

Kriptovaliutos, dar vadinamos skaitmeninėmis arba virtualiosiomis valiutomis, yra decentralizuotos skaitmeninės valiutos, kurių saugumui užtikrinti naudojama kriptografija ir kurios veikia nepriklausomai nuo centrinio banko. Iš esmės jos yra skaitmeninis turtas, kurį galima naudoti kaip mainų priemonę atliekant internetinius sandorius. Geriausiai žinoma ir plačiausiai naudojama kriptovaliuta yra bitkoinas, tačiau šiandien rinkoje yra tūkstančiai kitų kriptovaliutų.

Kriptovaliutų koncepciją pristatė anoniminis asmuo arba grupė žmonių, pasivadinusi Satoshi Nakamoto slapyvardžiu, 2009 m. išleisdami "Bitcoin". Nuo to laiko kriptovaliutos labai išpopuliarėjo ir sutrikdė tradicines finansų sistemas. Vienas iš pagrindinių kriptovaliutų bruožų yra jų decentralizuotas pobūdis, t. y. jų nekontroliuoja ir nereguliuoja jokia centrinė institucija, pavyzdžiui, vyriausybė ar finansų įstaiga. Kriptovaliutomis atliekami sandoriai registruojami viešojoje apskaitos knygoje, vadinamoje blokų grandine, kuri užtikrina skaidrumą ir saugumą.

Kriptovaliutos, palyginti su tradicinėmis valiutų formomis, turi keletą privalumų. Pirma, jos užtikrina aukštą saugumo lygį dėl naudojamų kriptografinių metodų. Dėl to kriptovaliutų beveik neįmanoma padirbti ar išleisti dvigubai. Antra, kriptovaliutos leidžia atlikti greitesnes ir pigesnes operacijas, palyginti su tradicinėmis bankų sistemomis. Sandorius galima atlikti per kelias minutes, neatsižvelgiant į geografines ribas. Be to, kriptovaliutos užtikrina didesnį privatumą, nes atliekant operacijas nereikia dalytis asmenine informacija.

Tačiau su kriptovaliutomis taip pat yra susijusi rizika. Dėl itin nepastovaus kriptovaliutų rinkos pobūdžio kainos gali labai svyruoti, o tai gali lemti didelį investuotojų pelną arba nuostolius. Be to, dėl nepakankamo kriptovaliutų rinkos reguliavimo ir priežiūros trūkumo ji tapo jautri sukčiavimui ir apgavystėms. Prieš investuodami į bet kokią kriptovaliutą, investuotojai turi būti atsargūs ir atlikti išsamius tyrimus.

Kriptovaliutų investavimo privalumai ir rizikos

Anksčiau kriptovaliutų, tokių kaip "Bitcoin" ir "Ethereum", kainos smarkiai kilo, todėl pirmieji investuotojai galėjo gauti nemažą pelną. Be to, investuojant į kriptovaliutas galima diversifikuoti investicinį portfelį. Kitaip nei tradicinis turtas, pavyzdžiui, investicijos į akcijas ir obligacijas, kriptovaliutos nėra tiesiogiai susietos su platesnės ekonomikos rezultatais, todėl jos yra vertingas visapusiškos investavimo strategijos priedas.

Tačiau svarbu pripažinti, kad investavimas į kriptovaliutas susijęs ir su tam tikra rizika. Viena iš pagrindinių rizikų yra kriptovaliutų kainų nepastovumas. Kriptovaliutų kainos per trumpą laiką gali smarkiai svyruoti, todėl tokiems svyravimams nepasirengę investuotojai gali patirti didelių nuostolių. Be to, kriptovaliutų rinkoje trūksta reguliavimo, todėl ji gali būti labiau pažeidžiama sukčiavimo ir kitos neteisėtos veiklos. Šis priežiūros trūkumas taip pat reiškia, kad investuotojai gali turėti ribotas galimybes kreiptis į teismą, jei tampa sukčių ar įsilaužimo atakų aukomis.

Kita rizika, į kurią reikia atsižvelgti investuojant į kriptovaliutas, yra galimas manipuliavimas rinka. Kadangi kriptovaliutų rinka, palyginti su tradicinėmis finansų rinkomis, yra palyginti nedidelė, ją gali lengviau paveikti dideli investuotojai arba investuotojų grupės. Tai gali lemti manipuliavimą kainomis ir rinkos burbulus, dėl kurių pavieniai investuotojai gali patirti didelių nuostolių.

kaip investuoti į bitkoinus

Ar verta investuoti į kriptovaliutas

Kriptovaliutos užkariavo pasaulį kai 2009 m. buvo paleista pirmoji kriptovaliuta - bitkoinas, nuo to laiko kriptosfera patyrė didžiulių pakilimų ir siaubingų nuosmukių. Tiesa ta, kad kriptovaliuta yra itin nepastovus turtas. Investuotojai turi suprasti, kad turėdami kriptovaliutų savo portfeliuose prisiima didelę riziką. Tačiau investuotojams, kurie supranta, kaip valdyti riziką, kriptovaliutos gali suteikti puikių galimybių.

Kad kriptovaliuta įgytų ilgalaikę vertę, reikia, kad ji būtų plačiai paplitusi, o kriptovaliuta susiduria su didžiuliais priešpriešiniais vėjais. Tačiau labiau spekuliatyvūs investuotojai gali norėti surizikuoti. Šie investuotojai gali sulaukti trumpalaikio pelno arba ne, tačiau tai nereiškia, kad kriptovaliuta negalėtų jiems atnešti didžiulio pelno ilguoju laikotarpiu. Žinoma, bendra investuotojo turimų kriptovaliutų vertė lygiai taip pat lengvai gali nukristi iki nulio. Ar turėtumėte investuoti į kriptovaliutas? Galutinai nuspręsti, ar turėtumėte investuoti į kriptovaliutas, gali tik vienas asmuo: jūs.

Populiariausios kriptovaliutos

Per pastarąjį dešimtmetį kriptovaliutos užkariavo finansų pasaulį, nes atsirado ir išpopuliarėjo daugybė skaitmeninių valiutų. Tarp populiariausių kriptovaliutų yra bitkoinas, eteris ir ripple. Bitkoinas, dažnai vadinamas kriptovaliutų pradininku, sukėlė revoliuciją mūsų pinigų suvokimo ir sandorių su jais srityje.

Ethereum yra dar viena garsi kriptovaliuta, kuri pastaraisiais metais sulaukė didelio populiarumo. Tai ne tik skaitmeninė valiuta, bet ir decentralizuota platforma, leidžianti kūrėjams kurti ir diegti išmaniąsias sutartis ir decentralizuotas taikomąsias programas (DApps). Ethereum populiarumą lemia inovatyvi technologija ir universalumas, nes ji siūlo platų pritaikymo spektrą, neapsiribojant tradicinėmis valiutos operacijomis. Tai pritraukė tiek kūrėjus, tiek investuotojus, todėl ji plačiai paplito ir buvo pripažinta kriptovaliutų rinkoje.

Kita vertus, "Ripple" išsiskiria kaip kriptovaliuta, sukurta greitiems ir pigiems tarptautiniams pinigų pervedimams palengvinti. Skirtingai nei "Bitcoin" ir "Ethereum", "Ripple" yra ne kasama, o iš anksto išgaunama jos kūrėjų. Ripple populiarumą lemia jos gebėjimas užtikrinti veiksmingas tarptautines operacijas, sujungiant bankus ir finansų įstaigas per savo blokų grandine pagrįstą tinklą. Bendradarbiaudama su didžiausiais pasaulio bankais, "Ripple" įgijo patikimumą ir pasitikėjimą finansų sektoriuje.

Nors "Bitcoin", "Ethereum" ir "Ripple" yra vienos populiariausių kriptovaliutų, verta pažymėti, kad kriptovaliutų rinka yra labai nepastovi ir nuolat kinta. Vis atsiranda naujų kriptovaliutų, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis ir augimo potencialu. Kriptovaliutų populiarumas toliau auga, nes vis daugiau asmenų ir įmonių pripažįsta jų, kaip alternatyvios valiutos ir investicijų formos, potencialą.

kaip pradėti investuoti į kriptovaliutas

Į kokias kriptovaliutas investuoti

Yra tūkstančiai skirtingų kriptovaliutų - nuo Bitcoin ir Ethereum iki Dogecoin ir Tether, todėl pirmą kartą pradėjus domėtis kriptovaliutų pasauliu tai tampa neįveikiama. Kad būtų lengviau orientuotis, pateikiame 10 didžiausių kriptovaliutų į kurias verta investuoti pagal jų rinkos kapitalizaciją arba bendrą visų šiuo metu apyvartoje esančių monetų vertę. Žinoma egzistuoja labai daug kriptovaliutų (šiuo metu yra virš 23000), tačiau tai būtų panašu kaip investuoti į startuolius - yra galimybė praturtėti, tačiau geriau investuoti kur labiau patikima.

Bitcoin kriptovaliuta (BTC)

Bitcoin ir toliau užima pirmąją vietą dėl tam tikrų priežasčių. Daugelis ją laiko geriausia kriptovaliuta, kuri yra arčiausiai to, kad būtų naudojama kaip tikri pinigai. Per pastaruosius 14 metų bitkoinas išsilaikė ir augo, turi aiškią naudojimo paskirtį ir gauna didelę naudą dėl plataus paplitimo. Bitcoin būtina turėti kiekviename investuotojo portfelyje. Dėl didelės rinkos kapitalizacijos, ši kriptovaliuta jau greičiausiai neatneš 1000x pelno per kelias dienas kaip geriausiais savo laikais. Tačiau jei norite milžiniško pelno ir didelės rizkos, bitkoinas tam jau nebetiks.

Ethereum kriptovaliuta (ETH)

Daugelyje geriausių kriptovaliutų sąrašų Ethereum užima antrąją vietą. Tai blokų grandinės platforma, leidžianti kūrėjams kurti decentralizuotas taikomąsias programas (dApps) ir vykdyti išmaniąsias sutartis. Nors "Ethereum" praeityje pasiteisino ir pagrįstai yra antra pagal rinkos kapitalizaciją kriptovaliuta, ne visi tiki, kad ji šioje pozicijoje išliks amžinai. Siekiant gerai valdyti investavimo riziką, šios kriptovaliutos neturėtų trūkti investuotojų portfelyje.

Binance Coin kriptovaliuta (BNB)

Kaip didžiausia vadinamoji "mainų moneta", BNB ir toliau vystosi įvairiomis kryptimis, siūlydama vis daugiau žetono panaudojimo atvejų (pvz., "Cosmos" chain, EVM chain ir premijas "Binance CEX" naudotojams). Deja, visa tai vis dar pastatyta ant labai centralizuoto pagrindo ir gali žlugti dėl reguliavimo įtakos arba nesąžiningo blogų veikėjų elgesio. Galiausiai investicinis sprendimas į šią kriptovaliutą turi būti šiek tiek pagrįstas pasitikėjimu.

Cardano kriptovaliuta (ADA)

"Cardano" yra blockchain platforma, kuria siekiama sukurti efektyvesnę, tvaresnę ir sąveikesnę decentralizuotų programų kūrimo ir veikimo bei išmaniųjų sutarčių vykdymo platformą. Ji sukurta taip, kad būtų galima kurti ir vykdyti išmaniąsias sutartis ir decentralizuotas taikomąsias programas (dApps), kartu sprendžiant mastelio keitimo, sąveikumo ir tvarumo problemas, kurios vargino kitas blockchain platformas. Cardano yra labai poliarizuotas projektas, turintis stiprią bendruomenę, bet ir daug priešininkų. Dėl Cardano gilaus mokslinių tyrimų požiūrio į plėtrą jie yra lėtesni nei kiti projektai, tačiau potencialiai atsparesni.

Pokadot kriptovaliuta (DOT)

"Polkadot" yra blockchain platforma, kuria siekiama užtikrinti skirtingų blockchain tinklų sąveiką. Ji suteikia galimybę skirtingiems blockchain tinklams bendrauti ir dirbti kartu, taip užtikrinant didesnį mastelio keitimą, saugumą ir funkcionalumą. Iš pradžių "Polkadot" turėjo didelį ažiotažą, kuris per pastaruosius kelerius metus atvėso. Nors kūrimas vis dar vyksta intensyviai, turėsime pamatyti puikų pritaikomumą piniginių pavidalu ir plačiai paplitusius naudojimo atvejus, sukurtus naudojant daugybę skirtingų parachainų.

Solana kriptovaliuta (SOL)

"Solana" sukurta didelės spartos ir didelės apimties operacijoms. Tai labiau keičiamo dydžio ir efektyvesnė alternatyva kitiems blockchain tinklams, todėl ji puikiai tinka taikomosioms programoms, kurioms reikia greitų ir dažnų sandorių. Buvo laikas, kai ji buvo laikoma geriausia kriptovaliuta statymui. Solana labai nukentėjo dėl savo sąsajų su Samu Bankmanu-Fridu, nesąžiningu FTX įkūrėju ir blockchain šalininku. Jei projektui pavyks atsikratyti kai kurių likusių techninių kliūčių ir įgyvendinti savo pažadą dėl didelio patogumo naudotis (pvz., su savo išmaniuoju telefonu), SOL gali prisikelti kaip feniksas. Rizikos ir atlygio santykis tikriausiai yra didesnis nei daugumos kitų geriausių projektų.

Avalanche kriptovaliuta (AVAX)

"Avalanche" taip pat siūlo labiau keičiamo mastelio, sąveikią ir decentralizuotą infrastruktūrą decentralizuotoms taikomosioms programoms (dApps) kurti ir išmaniosioms sutartims vykdyti, nors joje laikomasi kitokio požiūrio nei kituose "antrojo lygmens" sprendimuose. Avalanche siūlo vadinamuosius potinklius, kurie yra Avalanche C-Chain antrinės grandinės. Tai leidžia lengvai paleisti specialią blockchain įvairiems naudojimo atvejams, kaip matėme su DFK chain, vienu didžiausių žaidimų projektų web3 erdvėje.

Thorchain kriptovaliuta (RUNE)

"Thorchain" siekia išspręsti vieną didžiausių decentralizuotų finansų srities problemų - nepatikimą prekybą turtu tarp nepriklausomų blockchain. Vizija yra labai daug žadanti, tačiau sunkiai įgyvendinama ir reikalaujanti daug laiko bei atsidavimo. Jei pavyks, "Thorchain" sukels revoliuciją didelėje web3 dalyje.

Dogecoin kriptovaliuta (DOGE)

"Dogecoin" buvo sukurtas kaip lengva bitkoino parodija. Jo talismanas - Shiba Inu veislės šuo iš internetinio memo "Doge", ir jis tapo žinomas dėl savo draugiškos ir šmaikščios bendruomenės. Į šį sąrašą "Dogecoin" įtraukėme norėdami parodyti projektą su blogais pagrindais, bet vis tiek nuostabiais praeities rezultatais. Tai turėtų parodyti, kad stipri bendruomenė ir rinkodaros istorija gali turėti didžiulę įtaką turto (trumpalaikei) kainai, net jei dar nėra realaus panaudojimo atvejo.

kaip pirkti kriptovaliutas

Investavimas į bitcoin

Per pastaruosius kelerius metus bitkoinai vis labiau populiarėja tarp šiuolaikinių investuotojų. Per tą patį laiką kilo daug diskusijų apie bitkoinus ir kitas kriptovaliutas - jų šalininkai teigia, kad tai valiutos ir investavimo ateitis, o jų priešininkai - kad tai rizikingas investavimo būdas, kuris negali duoti didelės grąžos. Kad geriau suprastume tikrąją jos vertę rinkoje, turime pažvelgti į naujausius jos pokyčius. Visai neseniai, vos per vienus metus, bitkoino vertė padidėjo daugiau kaip 763 %, o tai nesunkiai pranoko tradicinį akcijų rinkos prieaugį. Vis daugiau žmonių perka bitkoinus, kurie tampa decentralizuota pasauline valiuta. Viena iš priežaščių yra ta, kad keli aukšto lygio asmenys ir įmonės pripažįsta "Bitcoin".

Elonas Muskas, "Tesla" ir "SpaceX" vadovas, neseniai paskelbė, kad jo automobilių imperija ne tik įsigis 1,5 mlrd. dolerių vertės "Bitcoin", bet ir ketina ateityje priimti šią kriptovaliutą kaip atsiskaitymo priemonę. Kelios populiarios FinTech (finansinių technologijų) bendrovės, tokios kaip "Square" ir "PayPal", taip pat paskelbė ketinančios ateityje remti kriptovaliutas. Vis dėlto, nepaisant viso to, svarbiausias įvykis bitkoinui galbūt yra neseniai įvykęs "Coinbase Global, Inc." (NASDAQ: COIN), šiandien pirmaujančios kriptovaliutų mainų platformos, IPO (pirminis viešasis akcijų siūlymas). Nėra jokių abejonių: Bitcoin pagreitis neabejotinai didėja. Naujausi įvykiai prisidėjo prie staigaus "Bitcoin" vertės kilimo, o šio turto šalininkai įsitikinę, kad tai tik pradžia.

Ar verta investuoti į bitcoin

Ar verta investuoti į bitcoin? Akivaizdu, kad 2010 m. įsigijus bitkoiną už centus, jo nauda buvo akivaizdi. Tačiau kartu su nepastovumu atsiranda ir didelių trūkumų. Kas nors, 2013 m. nusipirkęs "Bitcoin", būtų matęs, kaip jo investicija krito 80 % - ir dar trejus metus ji nebūtų buvusi virš vandens. Nuosmukis 2018 m. truko apie metus, o 2021 m. ir 2022 m. vėl buvo 50 % ar daugiau kritimų. Ir nors 2023 m. Bitcoin buvo įspūdingi, jei nusipirkote Bitcoin 2021 m. pavasarį ar rudenį, kai jis buvo pasiekęs naujas aukštumas, greičiausiai vis dar esate raudonojoje zonoje.

Visi, investuojantys į Bitcoin, tikėsis geriausio, tačiau turėtų būti pasirengę ir dideliems nuosmukiams. Nors Bitcoin ne kartą atsigavo, taip pat yra tikimybė, kad jis gali nukristi iki nulio - pavyzdžiui, jei žlugs kelios kriptovaliutų platformos ir įvyks masinis išpardavimas.

Bitcoin privalumai

 • Istoriškai bitkoinai teikė didelės grąžos potencialą.
 • Jis decentralizuotas. Nepaisant to, daugelis žmonių renkasi prekiauti ir saugoti "Bitcoin" centralizuotose platformose.
 • Bitkoinas turi potencialą būti nekoreliuojamu turtu, panašiu į auksą. Tai reiškia, kad jis gali nesekti kito turto, pavyzdžiui, akcijų, tendencijų. Tačiau, nors per pastarąjį dešimtmetį bitkoinas turėjo nekoreliacijos su S&P 500 akcijomis momentų, jis dar neįrodė, kad yra tikrai nekoreliuotas turtas.

Bitcoin trūkumai

 • Bitkoino kaina gali sumažėti. Labai. 2022 m. ji nukrito daugiau kaip 75 % nuo visų laikų aukščiausio lygio. Kitaip nei tradicinės finansų biržos, kriptovaliutų biržos neturi jungiklių, kurie automatiškai sustabdo prekybą, kai kainos per greitai krinta žemyn. Kriptovaliutų rinkose taip pat prekiaujama 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, o dramatiški kritimai gali įvykti bet kuriuo metu.
 • Sandoriai yra negrįžtami. Žmonės yra praradę milijonus dolerių "Bitcoin", nes pametė arba pamiršo savo piniginės prisijungimo duomenis.
 • Kriptovaliutų biržose nėra pagrindinių vartotojų apsaugos priemonių, tokių kaip tradiciniuose finansiniuose produktuose esanti draudimo apsauga iš Vertybinių popierių investuotojų apsaugos korporacijos (Securities Investor Protection Corp.) ir Federalinės indėlių draudimo korporacijos (Federal Deposit Insurance Corp.).

populiariausios kriptovaliutosBitcoin kaina

Kaip uždirbti iš kriptovaliutos

Investavimas į kriptovaliutas - tai šio skaitmeninio turto pirkimas ir laikymas tikintis, kad laikui bėgant jo vertė didės - populiariausias būdas kaip uždirbti iš kriptovaliutos. Ši ilgalaikė strategija grindžiama tikėjimu, kad kriptovaliutoms vis plačiau įsitvirtinant ir integruojantis į technologines ir finansines sistemas, jų paklausa, o kartu ir vertė didės. Investuotojai siekia gauti pelno, galiausiai parduodami turimas kriptovaliutas už didesnę kainą nei kaina, už kurią jos buvo įsigytos, ir taip gaudami kapitalo prieaugį. Šis metodas užsidirbti pinigų internete iš kriptovaliutų, reikalauja kantrybės, tvirto tikėjimo pagrindine turto technologija ar naudingumu ir tolerancijos rinkai būdingam nepastovumui.

Investuojant į kriptovaliutas kaip strategiją paprastai reikia atlikti išsamius tyrimus ir pasirinkti, kokį skaitmeninį turtą pirkti, dažnai daugiausia dėmesio skiriant tiems, kurie turi tvirtus pagrindus ir ilgalaikį augimo potencialą. Investuotojai paprastai perka kriptovaliutas per biržą, turtą laiko elektroininėse piniginėje ir stebi rinką, ar joje nėra reikšmingų tendencijų ar pokyčių. Investicijos dažnai laikomos mėnesius ar metus, per rinkos pakilimus ir nuosmukius, ketinant parduoti pelningai ateityje, kai turto vertė gerokai padidės.

Taip pat galima ir aktyvi prekyba kriptovaliutomis - tai aktyvus pelnymąsis iš svyruojančių rinkos kainų. Prekiautojai naudoja įvairius metodus, įskaitant techninę analizę, kad nustatytų pirkimo ir pardavimo galimybes, dažnai per trumpą laiką įvykdydami kelis sandorius, kad pasinaudotų nedideliais kainų pokyčiais. Tikslas - gauti nedidelį pelną, kuris laikui bėgant didėja, todėl reikia gerai suprasti rinkos tendencijas ir gebėti greitai reaguoti į rinkos pokyčius. Skirtingai nei investavimas, aktyvi prekyba yra praktiškesnė strategija ir daugeliui gali būti nuolatinis darbas.

Kada pirkti kriptovaliutas

Labai svarbus dalykas, kurį reikia prisiminti prieš investuojant į kriptovaliutas, yra jų nepastovumas. Jūsų kriptovaliutos turto kaina, prieš akimirką buvusi stabili, gali svyruoti ir vos per kelias minutes pasiekti aukštumas arba žemumas. Paprasčiau tariant, atsižvelgiant į kriptovaliutų nepastovumą, tinkamo laiko pirkti kriptovaliutą nėra.

Prieš investuodami turite prisiminti keletą dalykų. Šioje kriptovaliutų rinkoje geriausia siekti ilgalaikio investavimo tikslo. Jei pirksite mažomis sumomis, tai leis jums išbandyti vandenį prieš neriant gilyn. Naudodamiesi šia strategija galite gauti didžiausią ir pagrįstą grąžą.

investavimas į crypto

Kaip investuoti į kriptovaliutas

Iš pirmo žvilgsnio investavimas į kriptovaliutas gali pasirodyti sudėtingas, tačiau tai ganėtinai paprastas procesas. Yra tik du pagrindiniai principai kaip investuoti pinigus į kriptovaliutas. Pirmiausia turite skirti laiko informacijai paieškoti ir nustatyti, į kokią kriptovaliutą geriausia investuoti. Tai yra sunkiausias darbas - turėsite analizuoti kainų istoriją, atsižvelgti į vyriausybės reguliavimus bei žymių žmonių patvirtinimą. Kai kurie investuotojai ieško ilgametės grįžtamosios vertės, kiti pirmenybę teikia naujokams. Investicijos į kriptovaliutą yra tiek menas, tiek mokslas. Kai jau nusprendėte, į kurią kriptovaliutą investuoti, atėjo laikas sudaryti savo portfelį. Šiuolaikinėse platformose tai yra taip pat paprasta, kaip pirkti drabužius ar užsisakyti kelionę internetu.

Kaip pirkti kriptovaliutas

Išsiaiškinti, kaip nusipirkti bet kurią kriptovaliutą, naujokams gali būti painu. Investuotojai gali pradėti nuo šių penkių paprastų žingsnių.

 1. Pasirinkite platformą investuoti į kriptovaliutas. Norėdami įsigyti kriptovaliutos, investuotojai pirmiausia turi pasirinkti platformą. Vienos žinomiausių kriptovaliutų platformų yra eToro, Kriptomat ir Binance. Šios platformos sukurtos taip, kad net pradedantieji, neturintys patirties prekiaujant kriptovaliutimis, gali viską suprasti ir patogiai investuoti.
 2. Paskyros sukūrimas ir patikrinimas. Pasirinkę kriptovaliutų platformą, investuotojai gali užsiregistruoti ir atidaryti sąskaitą. Priklausomai nuo platformos ir planuojamos pirkti sumos, jums gali tekti patvirtinti savo tapatybę. Tai yra svarbus žingsnis siekiant užkirsti kelią sukčiavimui ir atitikti kovos su pinigų plovimu reguliavimo reikalavimus. Investuotojai dažniausiai negalės pirkti ar parduoti kriptovaliutos, kol paskyra nebus patikrinta. Platformoje gali būti reikalaujama, kad investuotojai pateiktų savo vairuotojo pažymėjimo ar paso kopiją ir net įkeltų asmenukę, kad įrodytų, jog jų išvaizda atitinka pateiktus dokumentus.
 3. Įnešti pinigų investicijoms. Norėdami įsigyti kriptovaliutų, investuotojai turi užtikrinti, kad jų sąskaitoje būtų lėšų. Tai gali reikšti, kad pinigus į savo kriptovaliutų sąskaitą jie gali įnešti susiedami savo banko sąskaitą arba atlikdami mokėjimą debeto ar kredito kortele. Priklausomai nuo platformos ir finansavimo būdo, investuotojams gali tekti palaukti kelias dienas, kol jie galės panaudoti įmokėtus pinigus kriptovaliutai pirkti.
 4. Kriptovaliutos pirkimas. Kai sąskaitoje yra pinigų, investuotojai gali pateikti pirmąjį kriptovaliutos užsakymą. Galima rinktis iš šimtų kriptovaliutų, pradedant gerai žinomais pavadinimais, tokiais kaip "Bitcoin" ir "Ethereum", ir baigiant niekam nežinomomis kriptovaliutomis. Nusprendę, kokią kriptovaliutą įsigyti, investuotojai gali įvesti jos žymimąjį simbolį (pavyzdžiui, "Bitcoin" yra BTC) ir kiek monetų norėtų įsigyti. Daugumoje biržų ir tarpininkų investuotojai gali įsigyti dalinių kriptovaliutos akcijų, todėl gali įsigyti dalelę brangių žetonų, tokių kaip "Bitcoin" ar "Ethereum", kuriems įsigyti kitu atveju prireiktų tūkstančių eurų.

  ar verta investuoti į kriptovaliutas

Investavimas į kripto valiutas: Išvados

Investavimas į kriptovaliutas yra vienas iš sparčiausiai augančių ir populiarėjančių finansinių trendų. Tai suteikia galimybę žmonėms pasinerkti į naują finansinę erdvę ir potencialiai gauti pelno. Kriptovaliutų rinka yra labai dinamiška ir nepastovi, tačiau tai taip pat suteikia daug galimybių. Investuojant į kriptovaliutas, žmonės gali diversifikuoti savo investicijas ir pasinaudoti naujovėmis šioje srityje. Svarbu suprasti, kad investuoti į kriptovaliutas reikalauja tinkamos informacijos ir tyrimo. Nors pelningumas gali būti didelis, tai nereiškia, kad visos investicijos bus sėkmingos. Svarbu būti atidžiam ir suvokti riziką.

Taigi jeigu norite pradėti investuoti į kriptovaliutas, turite gerai išstudijuoti šią sritį ir susipažinti su skirtingomis valstybinių reguliacijų nuostatomis bei saugumo priemonėmis. Taip pat verta pasikonsultuoti su finansų profesionalais, kurie gali padėti jums suprasti rinką ir priimti informuotus sprendimus. Investavimas į kriptovaliutas gali būti įdomus ir potencialiai pelningas, tačiau tai taip pat reikalauja nuolatinio švietimo ir atsakomybės. Pradėkite investuoti atsargiai ir žinodami savo tikslus bei galimybes, ir pasyvios pajamos bus jūsų.

Dažniausiai užduodami klausimai

Investavimas į kriptovaliutas yra procesas, kai perkate ir laikote virtualias valiutas, tokias kaip Bitcoin ar Ethereum, su tikslu gauti pelną ateityje. Tai skiriasi nuo tradicinio investavimo, nes kriptovaliutų vertė nepriklauso nuo jokio banko ar vyriausybės.

Investavimas į kriptovaliutas turi tam tikrą riziką, nes kriptovaliutų rinka yra labai nestabili ir nepastovi. Tačiau, jei atliekate tinkamą tyrimą, laikotės gerų investavimo strategijų ir naudojatės saugiais mainais, investavimas į kriptovaliutas gali būti potencialiai pelningas.

Norėdami pradėti investuoti į kriptovaliutas, turite atlikti šiuos žingsnius:

 • Susipažinkite su kriptovaliutų rinka ir jos veikimo principais.
 • Sukurkite saugią kriptovaliutų piniginę.
 • Pasirinkite patikimą kriptovaliutų mainų platformą.
 • Nuspręskite, į kokią kriptovaliutą norite investuoti ir nustatykite savo investavimo tikslus.
 • Pradėkite mažais investicijos dydžiais ir stebėkite rinkos pokyčius.

Ne, jums nereikia turėti daug pinigų investuoti į kriptovaliutas. Galite pradėti nuo mažų sumų, kad išbandytumėte ir įgytumėte patirties. Svarbu nustatyti savo investavimo limitą ir nedideliais žingsneliais didinti investicijas, kai jaučiatės patogiau.

Investavimas į kriptovaliutas gali būti tiek ilgalaikis, tiek trumpalaikis procesas. Kai kurie žmonės renkasi ilgalaikį investavimą ir laiko savo kriptovaliutas ilgą laiką, tikėdamiesi, kad jos padidės vertė ateityje. Kiti žmonės renkasi aktyvią prekybą ir stengiasi spekuliuoti dėl trumpalaikių rinkos pokyčių.

Kai investuojate į kriptovaliutas, susiduriate su šiais pagrindiniais rizikos veiksniais:

 • Rinkos nestabilumas ir nepastovumas.
 • Kibernetinės atakos ir vagystės.
 • Teisiniai ir reguliaciniai rizikos veiksniai.
 • Rizika prarasti prieigą prie savo kriptovaliutų piniginės.

Uždirbti iš investavimo į kriptovaliutas galite keliais būdais:

 • Kriptovaliutos vertės pakilimas - jei kriptovaliutos vertė pakyla, galite ją parduoti už didesnę kainą ir gauti pelną.
 • Prekyba kriptovaliutomis - galite prekiauti skirtingomis kriptovaliutomis, spekuliuodami dėl rinkos pokyčių ir gaudami pelną iš kainų skirtumo.
 • Kasyba - tam tikros kriptovaliutos gali būti kasamos, o už tai gautas pelnas.