Investavimas visiems – 1y.lt

Investavimas į ETF fondus

Kas yra investavimas į ETF fondus? Čia pateikiami svarbiausi patarimai kaip investuoti į fondus, per kur investuoti, kokie yra pelningiausi investiciniai fondai Lietuvoje ir pasaulyje. Pateikiamos geriausios investavimo platformos. Paaiškinama kas yra ETF fondai, s&p 500, sp500. Kokie yra geriausi ETF fondai. Per kur investuoti į šiuos fondus.

etoro investavimas

eToro investavimas į ETF fondus

 • Galimybė kopijuoti geriausių investuotojų veiksmus realiu laiku.
 • eToro yra laikoma viena patikimiausių bei geriausiai įsitvirtinusių platformų.
 • Intuityvus platformos išdėstymas, lengva naudotis.
 • eToro siūlo vienus pažangiausių rinkos sekimo bei analizės įrankių tarp konkurentų.
 • Daugybė investavimo pasirinkimų: Akcijos, ETF, forex, indeksai, žaliavos, crypto.
 • Minimalus pirmas įnešimas yra 200€
kaip investuoti i tesla

Trading 212 investavimas į ETF fondus

 • Platus akcijų ir kitų investicinių instrumentų pasirinkimas.
 • Viena patogiausiai valdomų prekybos ir investavimo platformų
 • Greitas ir lengvas sąskaitos atidarymas.
 • Nedideli prekybos mokesčiai per sandorį.
 • Prekybos kopijavimo galimybė.
 • Minimalus pirmas įnešimas yra tik 10€

Užsiregistruokite per pateiktą nuorodą ir nemokamai gausite iki 100€ vertės akciją.

investavimas i jav akcijas

InteractiveBrokers investavimas į ETF fondus

 • Platus investicinių produktų pasirinkimas.
 • Siūloma daug įrankių investicijų tyrimams.
 • Daug metų veikianti, labai saugi bendrovė.
 • Nedideli prekybos mokesčiai.
 • Platforma sunkiau perprantama pradedantiesiems.
 • Neegzistuoja jokia minimalaus pirmo įnešimo suma.

Užsiregistruokite per pateiktą nuorodą ir nemokamai gausite iki $1000 vertės IBKR akcijų (NASDAQ: IBKR).

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai yra kaip išsigelbėjimas tiems, kurie tik pradeda investuoti. Investuoti į fondus yra paprasčiausias būdas įgyvendinti plačiai diversifikuotą vertybinių popierių portfelį, nes jums nereikia galvoti, kurie konkretūs vertybiniai popieriai (akcijos) turėtų būti pasirinktos. Dėl šios priežasties investiciniai fondai tapo viena iš labiausiai paplitusių investavimo priemonių. Nuo paprasto investicinio įrankio iki vieno iš populiariausių investavimo būdų, investavimas į fondus šiandien yra plačiai paplitęs.

Investiciniai fondai buvo sukurti žmonėms, kurie nori investuoti, bet neturi laiko ar noro mokytis kaip investuoti, analizuoti akcijas ir prekiauti biržoje. Jūs galite įsigyti investicinio fondo vienetų, ir visa ši sudėtinga veikla bus atlikta už jus. Nors investicinio fondo idėja atrodo patraukli, praktiškai investavimas į fondus ne visada atitiks jūsų lūkesčius. Siekiant rasti tinkamą investicinį fondą, būtina turėti bendrą supratimą apie šią investicijų formą.

Nepaisant to, kad daugelis žmonių pasirenka investicinius fondus, daugelis iš jų nesupranta, kad ši investicinė priemonė yra daugiau nei tik alternatyva laikyti pinigus kojinėje. Jei jūsų tikslas yra sužinoti, kas yra investavimas fondus, kaip vyksta investavimas į juos, ar tai tinkama investicija jums. Ką reikėtų žinoti, siekiant pasirinkti tinkamą investicinį fondą, šis straipsnis suteiks jums būtiną informaciją.

kaip pradėti investuoti į fondus

Ar verta investuoti į fondus

Investavimas į fondus turi keletą privalumų, kurie gali būti svarbūs investuotojams. Vienas iš pagrindinių privalumų yra diversifikavimas. Fondų investicijos leidžia investuotojams patekti į daugybę skirtingų akcijų, obligacijų, žaliavų ir kitų turtų. Tai padeda sumažinti riziką, nes vienoje investicijoje esantis nuostolis gali būti kompensuojamas kitos investicijos pelnu.

Kitas privalumas yra profesionalių fondų valdytojų ekspertizė. Fondų valdytojai turi žinių ir patirties apie finansų rinkas, kurių daugumai investuotojų trūksta. Jie atlieka detalią analizę ir pasirenka geriausias investicijas, siekdami maksimizuoti pelną ir sumažinti riziką. Tai suteikia investuotojams galimybę pasinaudoti šiais specialistų gebėjimais ir pasiekti geresnių investicijų rezultatų.

Investicinių fondų tipai ir jų savybės

Yra įvairių fondų tipų, kuriuos galima pasirinkti pagal savo investavimo tikslus ir rizikos toleranciją.

 • Akcijų fondai yra vienas iš dažniausiai pasirinktų fondų tipų. Jie investuoja į akcijas, kurios yra įmonių dalys. Akcijos gali būti skirtingose pramonės šakose arba geografinėse srityse. Akcijų fondai gali suteikti didelį pelningumą, tačiau tuo pačiu metu jie turi didesnę riziką.
 • Obligacijų fondai yra kitas populiarus variantas. Šie fondai investuoja į obligacijas, kurios yra skolos vertybiniai popieriai. Obligacijos gali būti išduodamos tiek vyriausybės, tiek privačioms įmonėms. Obligacijų fondai paprastai yra mažesnio rizikos lygio nei akcijų fondai ir suteikia stabilias pajamas.
 • Mišrūs fondai kombinuoja tiek akcijas, tiek obligacijas viename fonde. Tai leidžia investuotojams gauti abiejų privalumus - potencialiai didesnį pelningumą iš akcijų ir stabilias pajamas iš obligacijų. Mišrūs fondai gali būti įvairaus rizikos lygio, priklausomai nuo to, kiek akcijų ir obligacijų yra fonde.

Svarbu suprasti, kad visi šie fondai turi savo riziką ir pelningumo potencialą. Prieš investuodami į bet kurį fondą, svarbu atidžiai ištirti jo savybes, valdymą bei ankstesnius rezultatus. Taip pat rekomenduojama pasitarti su finansinio patarėjo arba profesionaliu investavimo specialistu, kad galėtumėte priimti tinkamus sprendimus dėl savo investicijų.

Investavimas į etf fondus

ETF fondai ir investiciniai fondai

ETF fondai ir tradiciniai investiciniai fondai yra du skirtingi investicijos instrumentai, kurie turi savo privalumų ir trūkumų. Tradiciniai fondai yra valdomi fondų valdytojų, kurie priima sprendimus dėl investavimo strategijos ir portfelio sudėties. Tai reiškia, kad investuotojai perka akcijas arba vertybinius popierius tiesiai iš fondo, o ne biržoje.

ETF fondai yra biržoje prekiaujami fondai, kuriuos valdo biržoje prekiaujančios bendrovės. Jie seka tam tikrą indeksą arba rinkos sektorių ir stengiasi pasiekti tokį patį rezultatą kaip indeksas arba sektorius. ETF fondai yra lankstesni ir prekiaujami per dienos sesiją, o ne tik vieną kartą per dieną.

Galima investuoti tiek į ETF, tiek į tradicinius investicinius fondus, priklausomai nuo investuotojo poreikių ir tikslų. ETF fondai gali būti naudingi investuotojams, kurie siekia prieigos prie tam tikrų rinkos indeksų arba sektorių, taip pat nori lankstumo prekiaujant akcijomis. Tradiciniai fondai gali būti naudingi tiems, kurie nori pasitikėti fondų valdytojų strategija ir nesidomi kasdieniu prekybos procesu.

Kas yra ETF fondai

ETF fondai (angl. Exchange-Traded Fund) yra populiarus investavimo instrumentas, kuris leidžia investuotojams įvairinti savo portfelį ir gauti prieigą prie įvairių rinkų. ETF yra investicinis fondas, kurio akcijos prekiaujamos biržoje. Šie fondai dažnai seka tam tikrą indeksą, tokią kaip S&P 500 arba Nasdaq. ETF fondai yra populiarūs dėl savo lengvumo prekiauti, mažų valdymo mokesčių ir didelio diversifikavimo potencialo.

ETF fondai yra sudaryti iš skirtingų vertybinių popierių, tokių kaip akcijos, obligacijos arba žaliavos. Investuotojai, kurie nusprendžia įsigyti ETF fondų akcijų, tampa bendraisiais fondų savininkais. Šie fondai gali būti turtinio tipo, kurie seka tam tikrą indeksą arba atitinka tam tikrą rinkos sektorių, pavyzdžiui, technologijų arba energetikos sektorių. ETF fondai skiriasi nuo tradicinių investicinių fondų tuo, kad jie yra biržoje prekiaujami kaip akcijos. Tai reiškia, kad investuotojai gali prekiauti ETF akcijomis per dienos sesiją, o ne tik vieną kartą per dieną, kaip tai daroma su tradiciniais fondais. Taip pat, ETF fondai dažnai turi mažesnius valdymo mokesčius, palyginti su tradiciniais fondais.

ETF investavimas

Investuoti į ETF fondus yra puiki galimybė pasiekti diversifikacijos privalumus ir padidinti potencialų pelną. ETF fondai leidžia investuotojams įvairinti savo portfelį, sumažinti riziką ir pasiekti prieigą prie įvairių rinkos indeksų arba sektorių. Be to, ETF fondai yra lankstūs ir patogūs investicijos instrumentai, kurie prekiaujami biržoje ir turi mažesnius valdymo mokesčius.

Taigi, jei norite pasiekti diversifikacijos privalumus ir investuoti įvairaus tipo vertybinius popierius, ETF fondai gali būti puiki investicijos galimybė. Jie suteikia galimybę investuoti į skirtingus rinkos indeksus arba sektorius, sumažinti riziką ir padidinti potencialų pelną. Be to, ETF fondai yra lengvai prieinami, lankstūs ir turi mažesnius valdymo mokesčius, palyginti su tradiciniais investiciniais fondais.

per kur investuoti į fondus

Pelningiausi investiciniai fondai

Investicijų fondai gali skirtis savo strategijomis ir investicijų portfeliais. Kai kurie fondai gali būti orientuoti į akcijas, kiti - į obligacijas ar žaliavas. Taip pat fondai gali pasirinkti skirtingas strategijas, tokias kaip vertės investavimas, augimo investavimas ar indeksų investavimas.

Vienas iš geriausiai pasirodančių investicijų fondų yra S&P 500 indekso fondas. Šis fondas reprodukuoja S&P 500 indeksą, kuris yra sudarytas iš 500 didžiausių JAV bendrovių akcijų. Šis fondas yra populiarus tarp investuotojų, norinčių pasiekti diversifikaciją ir investuoti į JAV akcijų rinką.

ETF fondai, kurie atkartoja S&P 500 („Standard & Poor’s 500“) indeksą yra vieni iš labiausiai likvidžių akcijų Europoje. Lietuvių mažmeniniai investuotojai negali įsigyti tiesiogiai JAV ETF, pavyzdžiui SPY. Tačiau profesionalūs investuotojai gali įsigyti JAV biržoje esančius fondus. Taip pat galima gauti S&P 500 indeksą per Europos biržose kotiruojamus fondus, kuriuos gali įsigyti ir lietuviai.

Visus S&P 500 indeksą sekančius ETF fondus, prienamus Europos gyventojams galima rasti šiame sąraše (galima rūšiuotis pagal valdomo turto dydį, valdymo mokesčio dydį ir pan). Taip pat galima žiūrėti S&P 500 ETF top (pigiausi, didžiausi pagal valdomo turto dydį ar geriausi pagal sugeneruotą grąžą). Iš tiesų nėra didelio skirtumo kurį pasirinksite, nes jie visi seka tą patį indeksą, todėl rezultatai yra labai panašūs.

kaip investuoti į fondus

Geriausi ETF fondai

ETF fondų pasirinkimas didelis – jų yra virš 9000. Europos biržose kotiruojamų ETF yra virš 2000. Net ir esant ekononimiam nuosmukiui, ETF populiarumas išlieka didžiulis. Europoje yra 10 ETF fondų, kurie valdo daugiau kaip 10 mlrd EUR vertės turto (Fund size). Būtent jie ir yra populiariausi tarp Europos didelių ir mažų investuotojų.

ETF fondai pagal didžiausią fondo valdomo turto vertę:

 • iShares Core S&P 500 UCITS ETF – didžiausias ir populiariausias ETF fondas, kurio valdomo turto vertė sudaro apie 50 mlrd. Eur, Šis ETF fondas seka pagrindinį JAV akcijų indeksą S&P 500. Gauti dividendai akumuliuojami ir reinvestuojami. Turto valdymo mokestis 0,07%. Tikeris SXR8 EUR (įvedus tikerį galima lengvai surasti norimą fondą investavimo platformose).
 • iShares Core MSCI World UCITS ETF – investuoja į 23-ių išsivysčiusių pasaulio valstybių kompanijų akcijas, seka „MSCI World index“ indeksą, valdomo turto vertė sudaro 45 mlrd. Eur. Didžiausia investicijų dalis tenka JAV akcijoms (apie 65%), apie 6% – Japonijos akcijoms, apie 5% – Jungtinės Karalystės. Dividendai akumuliuojami.
 • Vanguard S&P 500 UCITS ETF – seka pagrindinį JAV akcijų indeksą „S&P 500“. Fondas valdo 26,5 mlrd. Eur vertės turtą. Gautus dividendus investuotojams išmoka kas ketvirtį. Turto valdymo mokestis 0,07%. Tikeris VUSA EUR.
 • Invesco Physical Gold – į auksą investuojantis fondas Europos biržose. Fondo valdomo turto vertė apie 15 mlrd EUR.
 • iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF – didžiausia fondo investicijų dalis yra nukreipta į besivystančias rinkas – Kinijos (25,3%), Taivano (15,7%), Indijos (13,9%), P. Korėjos (12%) bendrovių akcijas. Gauti dividendai akumuliuojami ir reinvestuojami. Fondo valdomo turto dydis siekia 14,8 mlrd. Eur.

Čia išvardinti ETF fondai, kurie yra prieinami mažmeniniam investuotojui gyvenančiam Europoje.

Investiciniai fondai Lietuvoje

Lietuvoje yra įvairios galimybės investuoti į fondus. Vienas iš būdų yra investuoti per investicijų platformas. Šios platformos siūlo įvairius fondus, kurie gali būti valdomi vietiniais ar tarptautiniais fondų valdytojais. Investuotojai gali rinktis iš skirtingų investicijų strategijų, rizikos lygių ir mokesčių.

Taip pat Lietuvoje yra galimybė investuoti į vietinio kapitalo fondus. Šie fondai yra specializuoti investuoti į vietos verslo projektus ir suteikia galimybę investuotojams prisidėti prie vietinės ekonomikos plėtros. Šio tipo fondai gali būti patrauklūs investuotojams, kurie nori prisidėti prie savo šalies augimo.

Investuojant į fondus Lietuvoje, svarbu žinoti tam tikras taisykles ir apribojimus. Vienas iš jų yra minimali investicijos suma, kurią reikia įnešti į fondą. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į fondų valdytojų reputaciją ir jų ankstesnius rezultatus. Svarbu atidžiai perskaityti fondų prospektus ir suprasti jų investicijų strategijas.

Kas yra etf fondai

Kaip investuoti į fondus

Prieš įsitraukiant į investicinius fondus, būtina nuodugniai suprasti įvairių fondų tipus, jų privalumus, trūkumus ir susijusią riziką. Be to, svarbu suprasti, kaip pasirinkti ir valdyti diversifikuotą investicinio portfelio fondus.

 • Investavimo platformų ir finansų maklerio įmonių pasirinkimas. Investuotojai turi pasirinkimo galimybę tarp įvairių investavimo platformų, finansų maklerio įmonių ir bankų. Renkantis tinkamą platformą, svarbu atsižvelgti į kriterijus, tokius kaip mokesčiai, investavimo galimybės ir klientų aptarnavimas. Tai užtikrins patenkinamą investavimo patirtį.
 • Diversifikuoto investicinių fondų portfelio sudarymas. Pasirinkus tinkamą platformą ar finansų maklerio įmonę, investuotojai pradeda formuoti investicinį portfelį. Tai apima atidžią fondų parinkimą, atitinkantį investavimo tikslus, toleruojamą riziką ir norimą turto paskirstymą. Ypatingai svarbu diversifikuoti portfelį tarp įvairių fondų tipų, turto klasių, geografinių zonų, sektorių ir investavimo strategijų, siekiant sumažinti riziką ir optimizuoti galimą grąžą.
 • Investicijų stebėjimas ir koregavimas. Investuotojai turi įsipareigoti reguliariai stebėti savo investicinius fondų portfelius. Tai apima atskirų fondų rezultatų analizę ir bendro portfelio vertinimą, siekiant užtikrinti, kad jie atitinka investavimo tikslus ir rizikos toleranciją. Jei reikia, investuotojai turėtų koreguoti portfelį, kad būtų išlaikytas norimas turto paskirstymas arba prisitaikyta prie finansinių tikslų, rizikos tolerancijos ir rinkos pokyčių. Tai svarbus procesas, užtikrinantis, kad investicijos visada atitiktų investuotojo lūkesčius.

Kaip pradėti investuoti į ETF fondus

 1. Atidarykite tarpininko sąskaitą – prieš pirkdami arba parduodami ETF, turėsite turėti tarpininko sąskaitą (eToro, Trading212, InteractiveBrokers).
 2. Pasirinkite pirmuosius ETF fondus – Pasyvūs indekso fondai geriausiai tinka pradedantiesiems. Indekso fondai yra pigesni už aktyviai valdomus analogiškus fondus, be to, realybė tokia, kad dauguma aktyviai valdomų fondų laikui bėgant neviršija savo lyginamųjų indeksų.
 3. Leiskite ETF fondų valdytojus atlikti visą sunkų darbą už jus. Nauji investuotojai turi įprotį dažnai tikrinti savo investicinius portfelius ir perdėtai reaguoti į rinkos pokyčius. Todėl, įsigijus ETF fondų akcijų, geriausias patarimas – palikti juos ramybėje ir leisti jiems daryti tai, kam jie sukurti: užtikrinti investicijų augimą per ilgą laiką.

Atsižvelgdami į tai, pradedantiems investuotojams, kurie tik pradeda formuoti savo investicinius portfelius, pateikiame ETF fondų sąrašą ir trumpą aprašymą, į ką kiekvienas iš jų investuoja:

10 geriausių ETF pradedantiesiems:

Vanguard S&P 500 ETF ( VOO ) – didelės JAV įmonės
Schwab US Mid-Cap ETF ( SCHM ) – vidutinio dydžio JAV įmonės.
Vanguard Russell 2000 ETF ( VTWO ) – mažos JAV bendrovės.
Schwab International Equity ETF ( SCHF ) – didelės ne JAV bendrovės.
Schwab Emerging Markets Equity ETF ( SCHE ) – besiformuojančios rinkos bendrovės.
Vanguard High-Dividend ETF ( VYM ) – akcijos, kurios moka didesnius nei vidutinius dividendus.
Schwab US REIT ETF ( SCHH ) – nekilnojamojo turto investiciniai fondai
Schwab US Aggregate Bond ETF ( SCHZ ) – visų rūšių ir terminų obligacijos.
Vanguard Total World Bond Fund ( BNDW ) – apima tarptautines obligacijas, taip pat įvairios trukmės ir terminų JAV obligacijas.
Invesco QQQ Trust ( QQQ ) – seka Nasdaq-100 indeksą, į kurį įeina daug technologijų ir kitų augančių įmonių akcijų.

Investavimo platformos į fondus

Investavimo platformos suteikia galimybę investuoti į įvairius investicinius fondus, taip pat ir į kitus finansinius instrumentus. Jos yra patogios ir naudingos investuotojams, kurie nori lengvai ir greitai investuoti savo pinigus. Lietuvoje yra keletas investavimo platformų, kurias siūlo įvairūs bankai ir finansų įstaigos. Kai kurios platformos yra skirtos tik profesionaliems investuotojams, o kitos – ir pradedantiesiems.

Investavimo platformos suteikia investuotojams galimybę pasirinkti iš daugybės skirtingų investicinių fondų, kurie skiriasi savo investavimo strategijomis ir rizikos lygiu. Taip pat jos suteikia galimybę stebėti savo investicijų rezultatus ir valdyti savo portfelius.

Per kur investuoti į fondus

Vienas iš svarbiausių veiksnių renkantis per kur investuoti į fondus yra platformos populiarumas. Populiariausios fondų platformos dažnai turi didelį naudotojų skaičių ir geras reputaciją. Tai rodo, kad daug žmonių pasitiki šiomis platformomis ir jos teikia patikimą bei efektyvią paslaugą.

Svarbu taip pat atkreipti dėmesį į kiekvienos platformos funkcionalumą ir naudotojo patirtį. Geriausios fondų investavimo platformos paprastai turi lengvai naudojamą sąsają, geras investavimo įrankius ir išsamias finansų informacijos bei rinkos analizės galimybes. Galutinį sprendimą dėl geriausios fondų investavimo platformos priimti padės tik asmeniniai poreikiai ir investicijų tikslai. Svarbu atidžiai išanalizuoti kiekvienos platformos privalumus ir trūkumus bei pasitarti su finansiniais patarėjais arba kitais profesionalais, kurie gali padėti priimti informuotą sprendimą.

eToro investavimas į ETF fondus

eToro yra pirmaujanti socialinė prekybos platforma, leidžianti vartotojams investuoti į akcijas, ETF, kriptovaliutas, užsiimti forex prekyba. Platforma išsiskiria patogia vartotojo sąsaja, socialinėmis funkcijomis, pavyzdžiui, profesionalių investuotojų kopijavimo prekyba, ir neezistuojančiais komisiniais mokesčiais už akcijų ir ETF sandorius.

eToro siūlo šimtus ETF fondų be komisinių mokesčių, kuriuos siūlo geriausi tiekėjai, tokie kaip "Vanguard", "iShares" ir SPDR. Investuotojai gali sudaryti gerai diversifikuotą portfelį, kuriame yra akcijų, obligacijų, sektorių, geografinių zonų ir kt.

Kaip investuoti į ETF fondus per eToro

Prekyba ETF fondais eToro yra labai paprasta, ypač palyginti su kitais tarpininkais. Štai pagrindiniai žingsniai:

 1. Atsidarykite paskyrą - nemokamą eToro paskyrą galite lengvai užsiregistruoti eToro svetainėje arba mobiliojoje programėlėje. Paskyra patvirtinama greitai.
 2. Įneškite lėšų - papildykite savo sąskaitą banko pavedimu arba naudodamiesi e. piniginės paslaugomis, tokiomis kaip PayPal. eToro minimali įmoka yra 200 Eur.
 3. ETF paieška - Naudokitės paieškos juosta ir raskite ETF pagal pavadinimą arba simbolį. Galima rasti daugiau nei 250+ ETF.
 4. Pasirinkite pirkimo tipą - Pasirinkite "Trade" (prekiauti) vienkartiniam pavedimui arba "Copy" (kopijuoti), kad automatiškai nukopijuotumėte kito prekiautojo portfelį.
 5. Įveskite pavedimo dydį - nurodykite akcijų skaičių arba investicijų sumą.
 6. Peržiūrėkite ir pateikite užsakymą - Dukart patikrinkite užsakymo informaciją ir pateikite pirkimo užsakymą.

Štai ir viskas! Kai jūsų užsakymas bus įvykdytas, ETF fondai bus rodomi jūsų eToro portfelyje. Galite stebėti rezultatus ir bet kada fondus parduoti. Vienas unikalus eToro aspektas - kopijavimo prekyba. Tai leidžia automatiškai kopijuoti kito prekiautojo portfelį ir atspindėti jo ETF investicijas. Pasyviems investuotojams kopijavimo prekyba yra pats lengviausias metodas.

Geriausi eToro ETF fondai

eToro yra šimtai ETF fondų, iš kurių galima rinktis, todėl sprendimas, į ką investuoti, gali būti sunkus. Štai keletas populiariausių ETF, kuriuos investuotojai laiko eToro platformoje:

 • SPDR S&P 500 (SPY) 350 mlrd. valdomo turto. JAV didelės kapitalizacijos akcijos.
 • Vanguard S&P 500 (VOO) 215 mlrd. valdomo turto. JAV didelės kapitalizacijos akcijos.
 • Invesco QQQ Trust (QQQ) 150 mlrd. valdomo turto. JAV didelės kapitalizacijos technologijų akcijų
 • Vanguard Total Stock Market (VTI) 880 mlrd. valdomo turto. Visa JAV akcijų rinka
 • Vanguard FTSE All-World ex-USA (VEU) 36 mlrd. valdomo turto. Tarptautinės išsivysčiusios akcijos.
 • iShares MSCI Emerging Markets (EEM) 25 mlrd. valdomo turto. Besivystančių rinkų akcijos.

Šie ETF fondai yra puikūs pagrindiniai fondai, nuo kurių galima pradėti. SPY ir VOO seka didžiųjų JAV bendrovių lyginamąjį indeksą S&P 500. QQQ suteikia galimybę susipažinti su technologijų sektoriaus NASDAQ 100 indeksu. VTI ir VEU leidžia turėti tūkstančius JAV ir tarptautinių akcijų. EEM suteikia prieigą prie besivystančių rinkų, pavyzdžiui, Kinijos, Indijos ir Brazilijos.

Kiti populiarūs eToro ETF fondai

GLD - SPDR Gold Shares - seka aukso luitų kainą.
BTC - Purpose Bitcoin ETF - suteikia tiesioginę kriptovaliutos bitcoin poziciją.
ARKK - ARK Innovation ETF - Fondas, orientuotas į inovacinių technologijų akcijas.
SOXX - iShares Semiconductor ETF - seka JAV puslaidininkių gamintojus (tokių kaip Nvidia, kuri pastaruoju metu rodo neįtikėtinus rezultatus).

investavimo platformos į fondus

Fondų investavimas: Apibendrinimas

Investavimas į fondus gali būti puiki galimybė pasiekti finansinę sėkmę ir užtikrinti ateities finansinį saugumą. Fondai yra investicijų priemonė, kurioje daugelis žmonių gali prisidėti savo lėšomis ir bendrai investuoti į skirtingas akcijas, obligacijas ar nekilnojamąjį turtą. Viena iš pagrindinių privalumų investuojant į fondus yra diversifikacija. Fondai paprastai valdo profesionalūs fondų valdytojai, kurie pasirenka geriausias galimas investicijas ir plinta riziką tarp skirtingų turto klasių. Tai padeda sumažinti riziką ir padidinti potencialią pelną.

Be to, investavimas į fondus yra patogus būdas dalyvauti rinkoje neturint didelių žinių apie finansus ar laiko skirti nuolatiniam stebėjimui. Fondais galima prekiauti per bankus arba internete, o profesionalūs valdytojai atlieka visą reikalingą analizę ir sprendimus dėl portfelio sudarymo. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad investavimas į fondus turi savo rizikas. Rinkos kainos gali svyruoti ir gali būti galimi nuostoliai. Tačiau ilgalaikis investavimas ir reguliarūs indėliai į fondą gali padėti sumažinti šiuos rizikos veiksnius.

Taigi, jei siekiate finansinės sėkmės ir norite pasiekti didesnę pelno grąžą nei tradicinio banko indeliai, pradėkite investuoti į fondus jau šiandien! Pasitarkite su finansų patarėju arba banko specialistu, kad rastumėte tinkamiausią fondą pagal savo tikslus ir rizikos toleranciją.

Dažniausiai užduodami klausimai

Investavimas į fondus yra procesas, kai investuotojai įneša pinigus į bendrą investicinį fondą, kuris valdomas profesionalių fondų valdytojų. Fondų valdytojai investuoja šiuos pinigus į skirtingas vertybinių popierių rūšis, tokias kaip akcijos, obligacijos ar nekilnojamasis turtas, siekdami padidinti investuotojų pelną.

Investavimas į fondus turi kelis privalumus. Pirmiausia, jis suteikia galimybę investuotojui diversifikuoti savo portfelį, nes fondai dažnai investuoja į daugybę skirtingų vertybinių popierių. Tai padeda sumažinti riziką, nes vienoje rinkoje ar sektoriuje patirti nuostoliai gali būti kompensuojami pelnais iš kitų investicijų. Be to, investuoti į fondus yra paprasta ir prieinama net naujiems investuotojams.

Yra keletas skirtingų fondų tipų. Vienas iš populiariausių yra akcijų fondai, kurie investuoja į įvairias akcijas. Taip pat yra obligacijų fondai, kurie investuoja į skirtingas obligacijas, ir nekilnojamojo turto fondai, kurie investuoja į komercinį nekilnojamąjį turtą, pvz., ofisus ar prekybos centrus. Be to, yra ir mišrūs fondai, kurie investuoja į kelias skirtingas vertybines popierius ir turto rūšis.

Norėdami pradėti investuoti į fondus, turite atlikti kelis žingsnius. Pirmiausia, turite nuspręsti, kiek pinigų norite investuoti ir kokia rizikos lygį jums tinka. Tada turite pasirinkti fondų valdytoją arba investicinę bendrovę, kuri valdys jūsų investiciją. Galite tai padaryti per banką arba investicijų platformą. Po to turite atlikti paprastą registracijos procesą ir įnešti pinigus į pasirinktą fondą.

Investuojant į fondus pelnas gali labai skirtis priklausomai nuo pasirinkto fondo rizikos lygio ir investicijų rezultatų. Fondų valdytojai paprastai siekia padidinti investuotojų pelną, bet tai priklauso nuo rinkos sąlygų ir fondų valdytojų įgūdžių. Svarbu suprasti, kad investavimas į fondus turi riziką, ir pelnas negarantuojamas.